| 적용 | 회의실, 연회장, 전시장 |
|---|---|
| 패널 너비 | 600mm-1200mm |
| 패스 도어 선택 | 싱글 또는 더블 도어 |
| 장점 | 바닥 트랙이 없음 |
| 주차 | 한쪽 끝 또는 양쪽 끝에 겹쳐 쌓이기 |
| 무게 | 28 ~ 38 |
|---|---|
| 내화 정격 | 클래스 A |
| 특징 | 음향 |
| 헤이그스 | 2000-6000 밀리미터 |
| 적용 | 회의실, 연회장, 전시장 |
| 헤이그스 | 2000-6000 밀리미터 |
|---|---|
| 패스 도어 선택 | 싱글 또는 더블 도어 |
| 맥스 높이 | 15m |
| 패널 너비 | 600mm-1200mm |
| 적용 | 회의실, 연회장, 전시장 |
| 포장 세부 사항 | 통을 수출하기 |
|---|---|
| 배달 시간 | 7~15일 |
| 지불 조건 | T/T, L/C, D/A, D/P, 웨스턴 유니온, 머니그램 |
| 공급 능력 | 달 당 2000 평방미터 |
| 원래 장소 | 중국 |
| Feature | Acoustic |
|---|---|
| Surface | MDF |
| Last Panel Closure | Telescopic Sleeve Panel |
| Track System | Aluminum Track With Roller |
| Door within door or not | Decided By Customer |
| Track System | Aluminum Track With Roller |
|---|---|
| Last Panel Closure | Telescopic Sleeve Panel |
| Feature | Acoustic |
| Soundproofing | Up To 43-50dB |
| Fire Rating | Class A |
| Last Panel Closure | Telescopic Sleeve Panel |
|---|---|
| Door within door or not | Decided By Customer |
| Surface | MDF |
| Application | Conference Rooms, Banquet Halls, Exhibition Centers |
| Track System | Aluminum Track With Roller |
| Feature | Acoustic |
|---|---|
| Surface | MDF |
| Application | Conference Rooms, Banquet Halls, Exhibition Centers |
| Door within door or not | Decided By Customer |
| Fire Rating | Class A |
| Feature | Acoustic |
|---|---|
| Surface | MDF |
| Fire Rating | Class A |
| Soundproofing | Up To 43-50dB |
| Track System | Aluminum Track With Roller |
| Feature | Acoustic |
|---|---|
| Last Panel Closure | Telescopic Sleeve Panel |
| Door within door or not | Decided By Customer |
| Soundproofing | Up To 43-50dB |
| Application | Conference Rooms, Banquet Halls, Exhibition Centers |